Enet nieuwsbrief economie, gezondheid, preventie, ondernemen, carriere.

  financieel onafhankelijk: Ik zoek vijf mensen die...
 
Is gezond blijven een kansspel?
  Aanmelden Enet-nieuws
Maandelijks nieuws, tips, en een ongelimiteerde opportunity

In deze nieuwsbrief informeren wij u over zaken als inkomen, werk, ondernemen, globalisering, vrije tijd en gezondheid. Zaken die direct of indirect uw toekomst kunnen beinvloeden.



[ In deze nieuwsbrief ]

1. Taboe op medicijnverslaving
2. Gevolgen van een verouderend personeelsbestand
3. Nieuw onderzoek EU: De tol van overgewicht.
4. Flexibilisering arbeidsmarkt onvermijdelijk
5. Optimisten
6. WWW Web Wetens Waardigheden / kort nieuws
7. Formule 1: Wat onderscheid de winnaar van de verliezer?
8. Spreuk, Statement
9. Ik eet gezond: SYNTHETISCH VOEDSEL
10. Ik slik 15 pillen per dag
11. Globalisering: Financiele sector naar goedkope landen
12. Ondernemers en hun pensioen.


Beste
Na jaren lange halleluja stemming waar de bomen tot in de
hemel groeiden worden enkele problemen, die er toen ook
al waren aangepakt. In dat licht bezien komt duidelijk naar
voren: een ieder wordt (is) zelf verantwoordelijk nu we te
maken krijgen met een terugtredende overheid. In hoeverre
loopt u nu RISICO door alle RISICO zo veel mogelijk te
vermijden? Verandering is een kans, een uitdaging, een
mogelijkheid. En alles is het resultaat van een verandering.
http://www.uitdaging.net/artikel/art_recessie.html
-Henk Mutsaers-


1.. Taboe op medicijnverslaving

Mensen van die verslaving afhelpen, kost tijd en aandacht en die heeft de huisarts niet. Maar gevolg is wel dat zo'n 300.000 Nederlanders aan deze middelen verslaafd zijn, soms tientallen jaren lang. Dat heeft lichamelijke gevolgen, want door spierverslapping, een van de gevolgen van het slikken van benzodiazepinen, kunnen vooral ouderen vallen en een heup breken. Bovendien worden deze medicijnverslaafden vaak suf van al die pillen, ook al merken ze dat zelf niet zo. En het grootste probleem is de emotionele vervlakking, die valt soms moeilijk te onderscheiden van een depressie, zodat artsen naast de benzodiazepinen nogal eens antidepressiva voorschrijven.

Zo'n tien procent van de Nederlandse bevolking is -chemisch blij-, door gebruik van antidepressiva. Ook al is deze schatting aan de hoge kant en gaat het volgens de laatste cijfers van het College voor zorgverzekeringen om -slechts- 6 procent van de bevolking, toch heeft het gebruik van antidepressiva een hoge vlucht genomen. Hoe is dit te verklaren? Waar stress in het Westen nu arbeidsziekte nummer 1 is, wordt dat binnenkort depressie, zo voorspelt de Wereldgezondheidsorganisatie.
Bron Trouw 15-04 -2003



2. Gevolgen van een verouderend personeelsbestand

Meer dan de helft van de werkgevers, vooral in de grotere bedrijven en instellingen, verwacht dat het aandeel ouderen binnen hun organisatie de komende 10 jaar zal stijgen. Zoals uit blijkt, associeert 73 procent van de werkgevers een stijging van de gemiddelde leeftijd van het personeel met een stijging van de arbeidskosten. Slechts zeven procent acht een stijging van de productiviteit (zeer) waarschijnlijk en meer dan de helft acht dit (zeer) onwaarschijnlijk. Door 56 procent van de werkgevers worden ouderen vooral gezien als een categorie met een hoog verzuim en door 57 procent als een groep met weinig geneigdheid tot verandering. De helft is bovendien van mening dat de wijze waarop het werk is georganiseerd, herzien zal moeten worden, dat de werkomstandigheden verbeterd zullen moeten worden en dat ouderen weinig enthousiasme tonen voor nieuwe technologie. Een kleine groep werkgevers vermoedt dat veroudering een negatieve invloed heeft op het imago van het bedrijf. Daar staat tegenover dat meer dan de helft verwacht dat een gemiddelde stijging van de leeftijd zal leiden tot een toenemend kennis- en ervaringsniveau. Van de werkgevers verwacht 15 procent verder dat veroudering in het bedrijf gepaard gaat met minder conflicten.
Bron NIDI



3. Nieuw onderzoek EU: De tol van overgewicht.

In een nieuwe studie wordt het aantal doden geschat die in de Europese Unie vallen door overgewicht. En de cijfers zien er niet goed uit. Ongeveer 13 procent van de mannen en 19 procent van de vrouwen hebben zwaar overgewicht. 50 procent van de mannen en 35 procent van de vrouwen hebben overgewicht in de EU. Dit heeft tot gevolg een aantal van 300.000 doden per jaar door obesity.

Het percentage doden varieert van bijna 6 procent in Frankrijk tot bijna 9 procent in de UK wat betekend: 1 op 13 doden zijn toe te schrijven aan de gevolgen van overgewicht.

Van deze groep sterft 70 procent aan hart en vaat ziekten en 20 procent aan kanker. De studie werd gepupliceerd in de Februari editie van the European Journal of Clinical Nutrition.

Wat u moet weten is dat het aantal doden door ziektes gerelateerd aan roken in de EU zelfs het dubbele bedraagt. Uw lot ligt dus in uw eigen gewoontes en verslaving(en)!



4. Flexibilisering arbeidsmarkt onvermijdelijk

De financiële afstand tussen niet werkenden en werkenden moet groter. De inflexibiliteit van arbeidsmarkten nekt volgens Europees commissaris Frits Bolkenstein de Unie bij het behalen van de doelstelling. Het Nederlandse economische succes in de periode tussen het akkoord van Wassenaar in 1982 tot aan 1998 berust op drie stappen: verlaging van de belastingen, vermindering van de werkloosheid en reducering van de staatsschuld. Dit succes heeft de coöperatie Nederland te danken aan het feit dat zij afstand heeft genomen van het Rijnlandse model. Als we kijken waar op dit moment in Europa de grootste economische pijn wordt geleden, dan stel ik vast dat Duitsland met zijn meer dan vier miljoen werklozen de prijs betaalt voor het Rijnlandse model. Het is een geblokkeerde samenleving, waarin politiek, werkgevers en bonden tot op heden er niet in slagen de spijker op de kop te slaan. De prikkel om aan het werk te gaan moet worden vergroot door de financiële afstaand tussen niet werkenden en werkenden te vergroten.
(Bron: Financieel Dagblad)



5. Optimisten

Optimistische mensen leven twintig procent langer dan pessimisten. Ook geluk heeft een levensverlengende functie. Volgens sociaal-psycholoog Martin Seligmanis is bijvoorbeeld optimistische levenshouding aan te leren. Een kwestie van;permanente, structurele verklaringen zoeken voor slechte gebeurtenissen en incidentele, specifieke verklaringen zoeken voor slechte gebeurtenissen;. Dus niet: Ik ben niet leuk, wanneer je een blauwtje loopt, maar: Zij vindt me (toevallig) niet leuk. Innerlijk welbevinden correspondeert ruwweg met dingen doen die je leuk vindt.
(Martin E.P. Seligman: Gelukkig zijn kun je leren)



6. Web Wetens Waardigheden / kort nieuws

Studie: 40 procent verandert van merk na het zoeken van informatie op Internet zo bleek uit een onderzoek van de Dieringer Research Group in de US. Veelal worden de koopbeslissingen beinvloed door de geboden informatie on-line.Consumenten zoeken naar nieuwe producten en diensten en de mogelijkheden en voordelen voor zichzelf.
bron: www.marketposition.com

-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-

Hefboommodel
Aandelen en vastgoed hebben de economie in de jaren negentig gedreven. Gezinnen hebben meer geld geleend dan gezond was, omdat zijn te zonnige toekomstverwachtingen hadden: De Legio-Lease-affaire is een mooi voorbeeld. Alleen in Nederland kon je zo,n systeem uitbouwen. Nederland komt dicht in de buurt van de Amerikaanse zeepbeleconomie.
(Bron: Financieel Dagblad)

-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-

Consumenten stellen `versobering` zo lang mogelijk uit Ondanks de zwakke economie en een dalende koopkracht is er nog altijd sprake van een kleine stijging van de particuliere consumptie. De oorzaak daarvan is dat consumenten, rijk of arm, zo lang mogelijk wachten met het aanpassen van hun bestedingen.

-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o

Iedere graad kost een internetsite 1% van de bezoekersBij iedere graad dat de temperatuur buiten toeneemt daalt het internetgebruik met 1%. Dat blijkt uit een onderzoek van het Econometrisch Instituut van de Erasmus Universiteit Rotterdam naar de samenhang tussen Startpagina-gebruik en de weersomstandigheden. Door zijn hoge bezoekcijfers (2,3 miljoen bezoeken per dag op de hoofdpagina) en brede opzet kan aangenomen worden dat dit onderzoek representatief is voor het hele Nederlandse internet. In tegenstelling tot zonnig weer is regen is juist positief voor het bezoek, iedere millimeter regen levert de website 0,36% extra bezoekers op.

************************************************************
Veel mensen zijn op zoek naar een opportunity maar weten
niet waar ze naar zoeken en vooral hoe dit te beoordelen.
************************************************************

Duitsland kan begrotingsgat dit jaar niet dichten
Duitsland dreigt dit jaar uit te komen op een begrotingstekort van ruim 4% van het bruto binnenlands product (bbp). Daarmee schendt het land voor het tweede achtereenvolgende jaar het EU-Stabiliteitspact, wat notabene op voorstel van Duitsland werd ingesteld. Dit heeft grote gevolgen voor de inflatie, en daaraan gekoppeld ontwikkelingen van uw inkomen en de pensioenen.

-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-

Nieuwe regeringscoalitie grijpt in bij sociale zekerheid
De beoogde coalitiegenoten hebben afgesproken om voor bijna 13 mrd bezuinigingen door te voeren. De helft hiervan moet worden gevonden in de sociale zekerheid. Ambtenarensalarissen en uitkeringen mogen niet harder stijgen dan de inflatie. De periode waarin werklozen recht hebben op een uitkering, wordt korter. Ook de uitgaven voor de WAO worden scherp tegen het licht gehouden. Daarnaast hebben de onderhandelingspartners besloten om vervroegde uittreding fiscaal minder aantrekkelijk te maken. (Bron: Financieel Dagblad)

-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-

Spits - Tussen 2000 en 2015 sterven in Nederland naar schatting 400.000 mensen aan gezondheidsschade door tabaksgebruik. Dat blijkt uit een onderzoek van het Erasmus Medisch Centrum en het Instituut Maatschappelijke Gezondheidszorg in Rotterdam

-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-

Volkskrant - De medicijnenoorlog die deze maand uitbrak over de prijs van de cholesterolverlager simvastatine, maakt pijnlijk duidelijk hoe zwak overheid en zorgverzekeraars staan tegenover het machtsblok van apothekers, groothandel en farmaceutische industrie

-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-

Frankrijk herstructureert pensioenstelsel
De Franse regering wil vanaf 2008 de pensioenpremies verhogen en de pensioenuitkeringen omlaagbrengen. Bovendien moeten werknemers meer jaren werken om in aanmerking te komen voor een pensioenuitkering, zo bleek uit de afgelopen woensdag gepresenteerde herstructureringsplannen.

-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-

Nieuw kabinet wil 20.000 ambtenaren minder`
In de komende kabinetsperiode gaan bij de Rijksoverheid 20.000 arbeidsplaatsen verdwijnen. Het banenverlies zal niet gaan gelden voor de ministeries van Onderwijs en Defensie en het beleidsterrein van veiligheid.

-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-

Akzo verschuift beleggingsrisico pensioenen naar werknemers
Akzo Nobel acht zich niet langer in staat om de pensioen uitkering van zijn werknemers te garanderen. Het concern heeft daarom bij de laatste cao-onderhandelingen geopperd het beleggingsrisico op pensioenen van de onderneming naar de werknemers door te schuiven.

-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-

Uw krabbel via e-mail nu rechtsgeldig
De Eerste Kamer is akkoord gegaan met de Wet elektronische handtekening. Verbonden aan een digitaal document heeft die dezelfde rechtskracht als een krabbel op papier. Voor het opmaken en ondertekenen van een contract, aangifte, koopactie of ander document van waarde hoeft u niet meer de deur uit.(besluit ruim twee jaar na de USA)

-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-

Europese vraag naar homeopathische geneesmiddelen neemt toeIn de meeste Europese landen is de afgelopen vijf jaar de vraag naar niet-conventionele geneesmiddelen, zowel van artsen als patienten, toegenomen. Dit blijkt uit een officieel rapport van de Europese Commissie.



7. Formule 1: Wat onderscheid de winnaar van de verliezer?

Formule 1 >VS< Gezondheid management
Ervan uitgaande dat u bij die gelukkige groep behoort die gezond zijn, en daar veelal nooit bij stilstaat wat dat mogelijk kan betekenen voor uw levensvreugde en inkomen indien dit niet zo zou zijn. In dit licht gezien is het eigenlijk heel raar als je ziet hoe mensen met hun kostbaarste bezit omspringen.

Formule 1
Gaan we de vergelijking maken met de autosport dan worden veel zaken maar al te duidelijk. Iedereen weet namelijk dat in de top van deze sport, de formule 1, elk klein detail kan leiden tot winst of verlies. Ook al is de coureur in topconditie, met een wagen die niet is voorzien van een goed frame, stroomlijn, motor, banden, brandstof, etc, etc, is hij kansloos. Bij gelijkwaardige combinaties zijn het de innovatieve ideeën die vaak de doorslag geven tussen de overwinning en roemloos verdwijnen in de vergetelheid.

Winnaar of verliezer?
Maken we nu de vergelijking met de Formule 1 en uw gezondheid dan komen er toch heel wat keiharde feiten naar voren. Lang niet iedereen is bezig zijn lichaam te -tunen- blijkend uit het gebrek aan wachtlijsten bij de sportschool. Uzelf ontzeggen van voldoende rust en het leiden van een stressvol bestaan moet er haast wel toe leiden dat er straks hier en daar onderdelen stuk gaan. Roken, ... wellicht maakt u kans om nog wat aan de achterhoede gevechten deel te nemen, u bent in ieder geval 100% zeker bij de verliezers! Uw wagen dient zo licht mogelijk te zijn (overgewicht). Het meest simpele waar je aan kan denken is de brandstof. Velen van u hebben wel eens de ervaring gehad of daar zeker van gehoord wat er gebeurd als je de verkeerde brandstof tankt, of net iets te weinig. Je haalt simpelweg de finish niet.

Dom
Weet u het nog hoe dom u iemand vond die in het zicht van de overwinning door brandstof gebrek uitviel? Iedereen kan bijna dagelijks uit de kranten halen dat er met onze brandstof ook van alles mis is. De kwaliteit is verre van wat het zou moeten zijn. Net als in de autosport zijn hier ook innovatieve producten die het mogelijk maken een voorsprong te nemen op de concurrentie. U hoeft hier niet voor te gaan spioneren om daar achter te komen. U kunt er nu voor kiezen om tot de potentiële winnaars te horen, als u tenminste over een winnaars mentaliteit beschikt?
- Henk Mutsaers



8. Spreuk / Statement

You may be disappointed if you fail, but you are doomed if you don't try." --Beverly Sills

-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-

Ook al zeggen ze dat morgen de wereld vergaat, dan nog zal
ik vandaag een nieuwe boom planten - Martin Luther King

-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-

Besluit wat je wil bereiken, besluit wat je daarvoor wil
inleveren. Bepaal je prioriteiten en ga aan de slag!



9. Ik eet gezond: SYNTHETISCH VOEDSEL

Agro-giganten breken landbouwprodukten tot op de molecule af

Niet alleen boeren hebben met agro-bedrijven als Cargill te maken, ook consumenten. Want Cargill bewerkt de landbouwprodukten die ze bij de boeren opgekocht heeft tot halffabrikaten voor de voedings(middelen)concerns als Unilever of Nestlé. En deze leveren weer aan de supermarktketens. Nu kampt de voedingsindustrie met twee problemen die haar broodnodige economische groei bedreigen: ten eerste is de voedingsmarkt praktisch verzadigd, omdat de bevolking in het Westen nauwelijks meer toeneemt. Ten tweede koesteren zeer veel consumenten een ernstig wantrouwen tegen de kunstmatige produkten van de voedingsconcerns, zoals kant-en-klare sauzen en maaltijden, candybars en frisdranken, waarin de oorspronkelijke landbouwprodukten niet meer terug te vinden zijn. Om te voorkomen dat steeds meer consumenten steeds vaker grijpen naar onbewerkte landbouwprodukten als groente, fruit, aardappelen, granen, melk en eieren en lichtbewerkte als brood en pasta, roomboter en yoghurt zijn de voedingsconcerns een nieuw offensief gestart. Zij brengen nu allerlei moderne voedingsartikelen op de markt die goed zouden zijn voor de gezondheid en het milieu of goedkoop, of bijzonder smaakvol of handig in het gebruik.

Om die nieuwe hi-tech produkten te kunnen maken schakelt de industrie de meest geavanceerde voedingsmiddelentechnieken in en om ze te verkopen de indringendste reclame-campagnes. Ook halffabrikaten moeten nu aan allerlei speciale eisen voldoen. Om niet achter het net te vissen proberen bedrijven als Cargill hun klanten, de voedingsfirma's, zo goed mogelijk van dienst te zijn. Via nieuwe halffabrikaten helpen zij de voedingsindustrie allerlei zwaar bewerkte, synthetische supermarktartikelen te produceren. Het karakter van de oorspronkelijke landbouwprodukten is in deze voedingsmiddelen nog verder verloren gegaan. Daardoor zal de vervreemding tussen de consument en de landbouw en de natuur nog verder toenemen.

Bron: Uit het boek Duistere Machten



10 Ik slik 15 pillen per dag

Enkele honderden euro,s per maand besteed chef kok Joop Braakhekke aan zijn gezondheid want zo stelde hij in een interview in het AD - Joh, voedsel is mijn vak, dus als iemand weet dat daar tegenwoordig geen greintje vitamines meer inzit dan ben ik dat wel. Als ik campagnes hoor over hoe gezond het is om groenten en fruit te eten schiet ik in de lach allemaal verkooppraatjes - (bron: AD)



11. Globalisering: Financiële sector naar goedkope landen

De Amerikaanse financiële sector zijn plannen aan het smeden om een groot gedeelte van hun bedrijfsactiviteiten te verplaatsen of uit te besteden naar goedkope lonen landen. Banken, verzekeraars, effectenhuizen en andere dienstverleners willen de komende 5 jaar 8 procent van hun personeelsbestand zijnde 500.000 banen te verplaatsen.Hiermee valt een besparing van $30 miljard te behalen.Alle taken waarbij geen direct contact plaatsvind met deconsument komen hiervoor in aanmerking. Amerika loopt voorop maar ook Nederlandse banken en verzekeraars worden min of meer door concurrentie overwegingen gedwongen om een deel van hun activiteiten te verplaatsen vanwege besparingen die kunnen oplopen tot wel 50 procent. Bedrijven als ABN-Amro en ING moeten wel, het loonniveau in Nederland is te hoog terwijl ze in een peergroup zitten met Amerikaanse banken. Als de gegevens van Amerika op Nederland geprojecteerd worden zou dit neerkomen op het vervallen van 21.000 werkplaatsen. (bron financiële Telegraaf)

****
Kwart Duitse bedrijven denkt aan vertrek naar buitenland Een kwart van de Duitse ondernemingen speelt met het idee de productie te verplaatsen naar het buitenland. Zelfs een grensoverschrijdende verplaatsing van het hoofdkantoor wordt door een deel van deze bedrijven overwogen.

****
Amerikaans ontslagstelsel beter
Als Europa de arbeidsmarkt zou flexibiliseren naar Amerikaans voorbeeld, zou dat talloze banen opleveren. Het zou zelfs gaan om een structurele economische impuls van 5,5 procent en ook nog eens 3,5 procent lagere werkloosheid. Die zou daarmee onder de 2 procent komen te liggen. Dat komt, aldus het IMF, omdat in Amerika de baanzekerheid veel kleiner is. Daardoor verliezen mensen weliswaar sneller hun baan, maar nemen werkgevers ook makkelijker mensen aan, omdat ze minder bang zijn voor afvloeiingsregelingen later. Mensen vinden zo juist eerder weer een nieuwe baan. (Bron: PW)



12. Ondernemers en hun pensioen.

Bij veel ondernemers is de verkoop van hun bedrijf geheel of gedeeltelijk het kapitaal dat zij nodig hebben voor de pensioensvoorziening. Deze week hoorde ik weer een verhaal waarbij deze plannen door niet te overzien zijnde marktwerking in duigen vielen. Voor veel schippers in de binnenvaart levert de verkoop van hun schip niet op wat zij aanvankelijk gepland hadden. Ondanks overkapaciteit worden er nog vele nieuwe schepen bijgebouwd. Mede omdat banken vaak alleen maar een financiering geven voor een nieuw schip maakt dat de tweedehands schepen moeilijk of ver onder de oorspronkelijk verwachte rest waarde verkocht moeten worden, aldus een ex schipper.
-Henk Mutsaers

 

Voedingssupplementen Geregistreerd in de PDR veilig en werkzaam. Ervaar het zelf bij de gezondheid-winkel.nl

| Arbeidsmarkt | Artsen | Bloed analyse | Economie | Food for Thought |
|
Gezondheid | Marketing | Ondernemen | Persoonlijke ontwikkeling | Pensioen | Testimonials |
|
WINTel | Disclaimer | Contact |
Google
 
Web http://www.uitdaging.net

 
 DISCLAIMER: Op www.uitdaging.net en deze nieuwsbrief informeren wij u zodat u op het gebied van gezondheid en preventie een persoonlijke afweging kunt maken. Als u hier informatie leest die in tegenspraak is met het persoonlijk advies is van uw arts of specialist,volg zijn advies op en niet ons.