Je bent hier: Home > Persoonlijke ontwikkeling > Artikelen > Ondernemers bekwaamheden
gezondheid preventie & anti aging

Henk Mutsaers
Skype Me!
Aanmelden
Naam
Email

Online via AOL chat















Ondernemers bekwaamheden


Ondernemers Bekwaamheden
Als het op ondernemen aankomst zijn Brazilië [1 op 8], Australië [1 op 10], en America [1 op 12], de meest ondernemende landen. Dat in schril contrast met landen als Duitsland [1 op 25], Engeland [1 op 33], Finland en Zweden [1 op 50] en landen als Ierland en Japan [minder als 1 op 100]. bron: Global Entrepreneurship Monitor 2000In dit rapport wordt ondernemen beschreven als; een poging een nieuw bedrijf te starten, handel, een bestaand bedrijf overnemen, freelance werken, of in team verband.Het ondernemerschap is de grootste bijdrage in het economisch functioneren van een land in relatie tot economische groei en het creëren van banen. Traditioneel worden ondernemers verdeeld in de volgende vier bekwaamheden;

* Initiatief:
De ondernemer neemt het initiatief om de economische bronnen van een land, arbeid, en kapitaal te exploiteren om een handelsartikel te produceren [produkt of service] met de hoop dat dit leid tot een winstgevende onderneming.

* Beslissing:
De ondernemer neemt de, basis strategie, beslissingen daarmee de koers uitzettend voor de onderneming.

* Ontwikkeling:
De ondernemer is de ontwikkelaar die poogt nieuwe producten, diensten, werkmethodes, etc te introduceren.

* Risico drager: De ondernemer riskeert zijn tijd, inspanning, reputatie, en kapitaal in de onderneming.Tot voor kort waren vooral risico dragen en ontwikkeling de belangrijkste factoren van het ondernemerschap. Momenteel echter nu het massaal schrappen van banen een feit is, worden werknemers vaak gedwongen in de rol van ondernemer door een gebrek aan werk, of vanwege de leeftijd.De vraag voor een ieder die zich onvrijwillig in de ondernemers rol bevindt, of zelf zijn -vaste- baan wil inruilen voor de onstuimige wereld van het ondernemerschap is; Bezit ik de juiste kwaliteiten om succesvol te zijn als ondernemer? Sommigen hebben die kwaliteiten in overvloed, anderen weer totaal niet. Als U diegene bent die deze kwaliteiten niet bezit [of denkt te bezitten] dan kunt of pogen te blijven werken voor iemand anders, of de kwaliteiten die ondernemers delen te ontwikkelen. Ook ondernemen is een vak dat je kunt leren.

Gemeenschappelijke zaken;
Gemeenschappelijke overeenkomsten voor alle ondernemers zijn;
Planning, Financiën en Uitvoering

Planning
Alle ondernemers die een nieuwe uitdaging aangaan een nieuwe business te starten, hetzij door een verbetering van een produkt of service, het kopen van een franchise, of een zakelijke mogelijkheid. Welke mogelijkheid u ook kiest, het vergt serieuze planning.

Financiën
Tenzij u over voldoende geld beschikt is de financiering de volgende uitdaging. Dit kan pas, en moet in overeenstemming zijn met uw plannen.

Uitvoering
Succes of falen. Veel mensen denken dat aan start maken het moeilijkste is [voor sommigen is dat ook zo]. Maar waar veel ondernemingen struikelen is niet in het plan of financieel, maar in de uitvoering van hun plannen.In de uitvoering van een traditionele onderneming komen dan zaken om de hoek als, boekhouding, adverteren, marketing, verkoop, werknemers, vergunningen, verzekeringen, financieringen, belastingen, etc.
-Elena Fawkner-


Obstakels.
Steeds meer zie je, ook hier in Nederland, mensen kiezen voor het ondernemerschap, vooral op terreinen waar men toch al vertrouwd is met de werkzaamheden. Een voorbeeld hiervan is het grote aantal ZZP'ers in de bouw. [Zelfstandige Zonder Personeel] Indien veel van de obstakels uit de weg genomen worden dan blijkt het aantrekkelijk om te ondernemen voor veel mensen. Heeft U er wel eens bij stil gestaan wat het voor u zou kunnen betekenen nooit meer in te situatie te verkeren om overgeplaatst, gedetacheerd of geschrapt te worden? Zelf controle uit kunnen oefenen over uw toekomst. Ook voor traditionele ondernemers blijken vaak de hierboven geschetste taken een dermate aanslag op hun tijd te maken dat niet wordt bereikt wat men nastreeft; vrijheid!
-Henk Mutsaers-

Elena Fawkner is editor of A Home-Based Business Online ...
practical home business ideas, resources and strategies
for the work-from-home entrepreneur.
http://www.ahbbo.com

Zoeken in de 800 + pagina's van deze websites
Google

 
Terug naar boven